Spacer historyczny

W najbliższą sobotę, 22 czerwca 2013 zapraszamy na spacer po Grudziądzkiej starówce  śladami bohaterów powieści Za rzeką czasu.

W spacerze udział weźmie nasz rodowity grudziądzki historyk – Mariusz Żebrowski, a celem tej niezwykłej „imprezy” będzie lepsze poznanie średniowiecznego Grudziądza oraz zabytków które przetrwały do naszych czasów.

fot. Grzegorz Piotrowski
sobota, 22 czerwca 2013, godzina 15

Jak zapewnia organizator, uczestnicy otrzymają plan miasta (powiększona ilustracja z powieści „Za rzeką czasu”) i z tym planem, pod przewodnictwem Pana Mariusza Żebrowskiego i Pana Kazimierza Trybulskiego – autora powieści – będą zwiedzać stare miasto i poznawać jego bogatą historię. Będzie to okazja do zadawania pytań i wyjaśnienia wątpliwości dotyczących średniowiecznej historii naszego miasta.

Na zakończenie przewidziano konkurs. Będzie można wygrać jeden z trzech egzemplarzy powieści „Za rzeką czasu„.
Spacer jest imprezą otwartą, więc każdy mieszkaniec naszego miasta może wziąć w niej swój udział.

Serdecznie zapraszamy. Zbiórka chętnych – 22 czerwca, godz. 15.00 – Plac Miłośników Astronomii.

POLECAMY

Polecamy

Kazimierz Trybulski ” Za rzeką czasu”

Przed Państwem niezwykła podróż do przeszłości.
Wyprawa, po której nic już nie będzie takie samo…
Alicja i Karolina to dwie zwyczajne, żyjące współcześnie gimnazjalistki. Czeka je niesamowita wyprawa do czternastowiecznego Grudziądza. Ich zadaniem jest ratowanie życia rycerzowi Bogumiłowi, chorążemu Ziemi Chełmińskiej. Dziewczyny gości syn Bogumiła, Karol, i on zapoznaje je z rycerskimi obyczajami oraz życiem w zamku swojej rodziny i mieście. Ważna misja okazuje się pretekstem do wejścia w fascynujący świat rycerskiej epoki krzyża i miecza.
„Za rzeką czasu” to średniowieczna historia, którą każdy chciałby przeżyć. W Grudziądzu 

Będziemy wdzięczni za Twój link do tego artykułu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Może zainteresuje Cię także :close