Oferta plenerowa nad Wisłą

Ostatnie trzy wieczory w Grudziądzu mieszkańcy spędzą w towarzystwie światła i muzyki. W kolejnej edycji Pomorskiej Gali Światła i Energii zapraszamy na grudziądzkie Błonia i miejski Rynek.

IV Pomorska Gala Światła i Energii
to organizowana już po raz czwarty oferta plenerowa, podczas której obok koncertów i spektakli zapraszamy na niezwykłe pokazy świetlne. Cykl kilkudniowych propozycji w nowym sezonie kulturalnym, okazał się dobrym pomysłem, a gala w znaczący sposób wzbogaca ofertę kulturalną w mieście oraz eksponuje Grudziądz jako miasto z pięknymi zabytkami, w połączeniu z ciekawą ofertą kulturalną. Dodatkowym atutem jest fakt, że cała ta propozycja, jest ofertą bezpłatną, co za tym idzie dostępną dla szerokiego grona widzów.
Sponsorem gali jest grupa Energa

PIĄTEK, 06.09.2013r., Błonia Nadwiślańskie

Godz. 20.00 Nighty For Aye – koncert
„Max Pro” spektakl w wykonaniu Teatru Ognia „ArtaFoc”
„Pieśń Bugajów” spektakl w wykonaniu Teatru AVATAR

Nighty For Aye Projekt muzyczny, łączący brzmienia klasyczne z elektronicznymi. Dwa różne doświadczenia muzyczne, dwie podobne wrażliwości, dwie różne generacje. Muzyka stylistycznie dotyka takich gatunków jak post-rock, ambient, muzyka klasyczna i współczesna. Przestrzeń i minimalizm, pojawiają się również ściany dźwięku i cisza. Słychać wpływy z nurtów muzyki islandzkiej, ale również klasyki rocka progresywnego. Nighty For Aye to duet: Janusz Nitefor i Maciej Hanusek. W koncertowym wydaniu muzyka staje się precyzyjnie oświetlonym i brzmiącym spektaklem; na żywo zespół powiększony jest o trio smyczkowe.

Premierowy koncert został zagrany 30 kwietnia 2013 r. na Ogólnopolskich Otwartych Spotkaniach Teatralnych w Andrychowie (wtedy pod nazwą Nitefor Hanusek Trio).

Skład zespołu:
Janusz Nitefor | fortepian, syntezatory
Maciej Hanusek | gitara, gongi, misy dźwiękowe, elektronika
Rafał Gładysz | realizacja dźwięku & live effects
Maciej Dąbrowski | światło (i bas)

Sekcja smyczkowa:
Anna Mucha | skrzypce
Katarzyna Kwiotek | skrzypce
Martyna Trojanowska | wiolonczela

Teatr Ognia ArtaFoc – spektakularny pokaz ognia z wykorzystaniem konwencjonalnej pirotechniki i efektów świetlno-dźwiękowych. Widzowie będą mogli zobaczyć płonące: poi i kije, całopalne liny, ogniste wachlarze, kije „smocze” (10 płonących głowic!), deszcz iskier, flary, pirotechnikę oraz krąg ognia. A wszystko to w niezwykłej scenerii pogrążonych w ciemnościach grudziądzkich spichlerzy!

Teatr AVATAR – Pieśń Bugajów (spektakl UV)
Niezwykły, pełen baśniowego klimatu spektakl wykorzystujący światło ultrafioletowe. Nawiązuje do starosłowiańskich powieści w wydaniu nieprzeciętnym i unowocześnionym. Opowiada o zwykłym chłopcu, który zostaje wchłonięty do magicznego lasu. Przeżywa w nim niesamowitą, pouczającą historię poznania wartości i moralności natury w swym wyrazistym, ucieleśnionym obliczu. W spektaklu pojawia się wiele mitologicznych postaci tj. bugaje, latawice i borowy.

SOBOTA, 07.09.2013r., Błonia Nadwiślańskie

Godz. 19.00 „ENERGIA I ŚWIATŁO W KLIMACIE KLUBOWYM”
Impreza muzyczna połączona z przestrzennymi pokazami laserowymi,
wizualizacjami na telebimie, animacjami laserowymi na ścianie wodnej i pirotechniką
zagrają: Marc van Linden z Niemiec, Wet Fingers, Omen

NIEDZIELA, 08.09.2013r., Dziedziniec Ratusza

Godz. 19.00 Projekt muzyczny „W rytmie Chopina”
Koncert w wykonaniu Big Bandu El Jazz z Bydgoszczy
wraz z czołówką polskich jazzmanów Henrykiem Miśkiewiczem i Krzysztofem Herdzinem.

Wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny!

źródło: naszemiasto

 

Będziemy wdzięczni za Twój link do tego artykułu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Może zainteresuje Cię także :close